Nach oben Pfeil
4 Blocks Logo 4 Blocks Logo

Obsada

Prezentacja Abbas

Abbas
Veysel Gelin

Oskarżony o morderstwo policjanta Abbas zostaje aresztowany. Zaskoczony i rozczarowany reakcją swojego brata może liczyć jedynie na Ewę. Próbując odnaleźć się w nowej rzeczywistości popada w kolejne kłopoty.

Veysel Gelin zaczął rapować, będąc jeszcze nastolatkiem. W 2013 r. wydał swoją pierwszą składankę zatytułowaną „43 Therapie“. Następnego roku jego debiutancki album „Audiovisuell“ znalazł się na 17 miejscu niemieckiej listy albumów. Dla pochodzącego z Essen rapera „4 Blocks“ to debiut w produkcji telewizyjnej."

Prezentacja Toni

Toni
Kida Khodr Ramadan

Toni ma wszystko, o czym od zawsze marzył: niemieckie obywatelstwo, dom, własny biznes. Jednak śmierć dawnego przyjaciela – Vince’a nie pozwala mu się tym wszystkim cieszyć. Chcąc umocnić i rozwijać wpływy swojego klanu wystawia na ogromne niebezpieczeństwo swoje małżeństwo z Kalilą.

Kida Khodr Ramadan został odkryty przez reżysera Neco Çelika podczas obozu letniego, co zaowocowało jego debiutem w filmie „Alltag” (2003). Za „Ummah – Wśród przyjaciół” (2013), w którym Ramadan po raz pierwszy wystąpił u boku Fredericka Laua, aktor został nominowany do Niemieckiej Nagrody Filmowej i Niemieckiej Nagrody Aktorskiej. W 2017 r. możemy zobaczyć go w filmie „Nur Gott kann mich richten“.

Prezentacja Amara

Amara
Almila Bagriacik

Choć śmierć Vince’a mocno wstrząsnęła Amarą, kobieta postanowiła dać drugą szansę swojemu związkowi z Latifem. Jednak prowadzone przez Kutscha śledztwo wystawi lojalność Amary wobec rodziny na niezwykle ciężką próbę.

Almila Bagriacik zadebiutowała w wielokrotnie nagradzanym filmie dramatycznym „Obca” (2010). Następnie wystąpiła w rolach epizodycznych w serialach takich jak „Der Lehrer“ (2012) czy „Der Kriminalist“ (2014). Pierwszą produkcją kinową, w której zagrała Bagriacik był film „Hördur - Zwischen den Welten“ (2015), za którą została nominowana przez Stowarzyszenie Niemieckich Krytyków Filmowych do nagrody dla najlepszej aktorki w 2015 r. Almila Bagriacik została także nominowana jako najlepsza nowa aktorka do nagrody Bunte New Faces Award 2016 za rolę w „Mitten in Deutschland: NSU - Die Opfer“. W 2017 r. można zobaczyć ją w dwóch filmach telewizyjnych z serii krymskiej, „Kommissar Pascha“."

Prezentacja Kalila

Kalila
Maryam Zaree

Marzenie Kalili o spokojnym życiu zdają się oddalać. Choć bardzo kocha męża, poważnie zaczyna zastanawiać się nad ich wspólną przyszłością, bowiem kryminalna działalność Toniego ponownie negatywnie oddziałuje na ich związek. Chcąc ,choć na chwilę, uciec od problemów angażuje się w działalność na rzecz uchodźców.

Urodzona w Teheranie Maryam Zaree dorastała we Frankfurcie nad Menem i ukończyła szkołę filmową Filmuniversität Potsdam-Babelsberg. Zyskała sławę po wystąpieniu w produkcji kinowej „Shahada” (2010), za rolę w której otrzymała wiele nagród. Na swoim koncie ma kilka ról w koprodukcjach europejskich, takich jak „Le Chant des Hommes” (2015). Występuje też gościnnie w teatrach, np. Schaubühne am Lehniner Platz czy Gorki Theater Berlin. Maryam Zaree jest również pisarką i obecnie pracuje nad preprodukcją swojego pierwszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego."

Prezentacja Ewa

Ewa
Karolina Lodyga

Ewa, jako polka i jedyna kobieta niearabskiego pochodzenia, czuje się odrzucona przez ród Hamady. Gdy Abbas zostaje aresztowany, Ewa staje się jego jedynym sprzymierzeńcem i za wszelką cenę stara się pomóc mężowi.

Karolina Lodyga rozpoczęła swoją karierę aktorską, odgrywając główną rolę w niemieckim serialu „Anna und die Liebe” w latach 2008–2010. Serial ten pozwolił jej zaistnieć na srebrnym ekranie. Następnie otrzymała wiele ważnych ról w serialach i filmach, takich jak „Im Angesicht des Verbrechens“ (2010) czy „Heimat ist kein Ort“ (2014). W 2016 r. można było zobaczyć ją w produkcjach „Das Recht, sich zu sorgen“, "Kommissarin Heller: Hitzschlag“ i „Keine Ehe ohne Pause“."

Prezentacja Latif

Latif
Massiv

Od czasu zwolnienie z więzienia i aresztowania Abbasa, Latif przejmuje pełną odpowiedzialność za przestępczy biznes rodu Hamady: organizuje nowe transporty narkotyków oraz rozwija sieć ich dystrybucji. Na nowo próbuje ułożyć sobie życie z Amarą, jednak kobieta trzyma go na dystans.

Będąc jeszcze nastolatkiem, Massiv (Wasiem Taha) przeprowadził się wraz z rodziną do Berlina, by tam dołączyć do lokalnej sceny hip-hopowej. Jego debiutancki album „Blut gegen Blut“ pojawił się na sklepowych pułkach w 2006 r. Od tego czasu artysta wydał kilka albumów, a także biografię „Massiv: Solange mein Herz schlägt“ [Massiv: dopóki bije moje serce] (2012), napisaną we współpracy z pisarką Mariam Noori. „4 Blocks“ to telewizyjny debiut Massiva.

Prezentacja Kemal

Kemal
Sami Nasser

Kemal jest jednym z najbliższych i najbardziej zaufanych ludzi Toniego. Cieszy się także szacunkiem pozostałych członków rodu. Jest odpowiedzialny za drobniejsze interesy klanu, takie jak ochrona czy nadzór należących do rodziny salonów gier.

Sami Nasser zadebiutował w filmie „Ummah – Wśród przyjaciół” w 2013 roku u boku Kida Ramadana i Fredericka Laua. W tym samym czasie „Bóg jest wielki“, film krótkometrażowy z jego udziałem, odnosił sukcesy na międzynarodowych festiwalach filmowych. Następnie aktor był zaangażowany w komedię „Drei Türken und ein Baby“ (2013) oraz dramat „After Spring comes Fall“ nagrodzony statuetką New Berlin Film Award. W 2017 r. Nasser pojawi się w nominowanym do nagrody Maxa Ophülsa „Straßenkaiser“, a także „Nur Gott kann mich richten“."

Prezentacja Kartoffel

Matthias Keil
David Schütter

Matthias jest synem bogatego przedsiębiorcy z branży nieruchomości. Gdy Toni szuka ziemi pod budowę domu, Kiel chce przeprowadzić tę transakcję, by zaimponować ojcu. Młody mężczyzna nie zdaje sobie sprawy, co oznacza prowadzenie biznesu z rodem Hamady.

W trakcie i po zakończeniu edukacji David Schütter wystąpił w kilku seriach, między innymi w serialu TNT "Weinberg" (2015). Za film fabularny "Strawberry Bubblegums" (2016) Schütter otrzymał nagrodę Actor's Television Award. Pojawił się także w filmie "Werk ohne Autor” i produkcji "Eight Days".

Prezentacja Zeki

Zeki
Rauand Taleb

po roku spędzonym w więzieniu diler Zeki oczekuje szacunku ze strony członków rodu Hamady i wyższej pozycji w hierarchii. Zamiast tego otrzymuje nowego partnera – Marufa, z którym musi rozprowadzać narkotyki. Po pewnym czasie jego lojalność wobec klanu zostaje wystawiona na kolejną próbę.

Rauand Taleb zadebiutował w mini serialu wojennym „Nasze matki, nasi ojcowie” (2013). Następnie zagrał w wielu filmach krótkometrażowych, produkcjach telewizyjnych, np. „Tatort: Schutzlos” (2014), a także produkcjach teatralnych, takich jak „Geächtet“ (2016) w berlińskim Teatrze przy Kurfürstendamm. Wyreżyserowany przez niego film krótkometrażowy „Jeder Kanake gegen jeden Kanaken“ (2012) otrzymał nagrodę na Bawarskim Festiwalu Filmowym Młodzieży i Nagrodę Frankofońskiej Telewizji za film krótkometrażowy."

Prezentacja mohammad-al-saafi

Mohammad
al-Saafi
Ahmed Hefiane

Mohammad jest wpływowym biznesmenem, głową rodu al-Saafi. Jednak za fasadą kulturalnego i wykształconego człowieka kryje się niebezpieczny i gotowy na wszystko przeciwnik.

Urodzony w Tunezji Ahmed Hefiane ukończył szkołę aktorską w l'Institut Supérieur d'Art Dramatique w Tunisie. Po występach w tunezyjskich sztukach i filmach otrzymał rolę w "La giusta instanza" (2007) i przeniósł się na stałe do Włoch. Od tego czasu gra w włoskich i tunezyjskich produkcjach filmowych oraz telewizyjnych.

Prezentacja Ruff

Isha
Eunique

to młoda i dumna kobieta, która wie czego chce. Jest znaną i cenioną w Berlinie raperką. Po pewnym czasie nawiązuje bliższą relację z Marufem – młodym dilerem, którego prawdziwą pasją jest muzyka.

Pochodząca z Hamburga raperka Eunique, rozpoczęła swoją muzyczną karierę w 2015 r. Wystąpiła u boku takich artystów jak Joy Denalane i Veysel. W kwietniu 2018 roku wydała swój pierwszy album "Gift", który podbił niemieckie listy przebojów. W tym samym roku na YouTube pojawił się film dokumentalny "Becoming Eunique", opowiadający o jej codziennemu życiu.

Prezentacja Kutscha

Kutscha
Oliver Masucci

Kutscha jest bezdusznym policjantem prowadzącym śledztwa związane z rodem Hamady. W swojej pracy kieruje się chęcią zniszczenia klanu, a w szczególności Toniego. By jak najszybciej osiągnąć swój cel nie boi się działać na granicy prawa.

Oliver Masucci studiował na University of the Arts w Berlinie. Za rolę w komedii "Er is wieder da" (2015) został nominowany do niemieckiej nagrody filmowej dla najlepszego aktora. W 2017 wcielił się w rolę Ulricha Nielsena w serialu „Dark” - pierwszej niemieckiej produkcji Netflixa.

Prezentacja Frankie

Frankie
GZUZ

– jest jednym z osadzonych w więzieniu, do którego trafia Abbas. Swoją posturą i groźnym spojrzeniem wzbudza respekt wśród innych osadzonych. Dzięki kontaktom ze światem zewnętrznym i dobrym stosunkom z pracownikami więzienia, Frankie kontroluje handel narkotykami w dzielnicy Tegel.

Od 2006 roku Raper GZUZ jest członkiem hip-hopowej grupy muzycznej 187 Straßenbande. Jego pierwszy solowy album "Ebbe & flood" (2015) znalazł się na drugim miejscu niemieckich list przebojów. Ze swoim drugim albumem "Wolke 7" (2018) GZUZ znalazł się na pierwszym miejscu niemieckich notowań. Występ w „4 Blocks” to pierwsza poważna rola telewizyjna rapera.

Prezentacja Maruf

Maruf
Hassan Akkouch

razem z Zekim zajmuje się dystrybucją narkotyków, ale jego prawdziwą pasją jest muzyka. Mężczyzna marzy o karierze na scenie. Kiedy poznaje młodą raperkę Ishę szybko odnajduje w niej bratnią duszę.

Hassan Akkouch urodził się w Libanie i dorastał w Berlinie-Neukölln. Wystąpił w wielokrotnie nagradzanym filmie dokumentalnym "Neukölln Unlimited" opowiadającym historię imigranckiej rodziny, która zamieszkała w Berlinie. Na szklanym ekranie zadebiutował w filmie "Crime after Ferdinand von Schirach" (2011).

Prezentacja Zaur i Czeczeni

Zaur
i Czeczeni

Zaur i jego najemnicy to grupa wyjątkowo brutalnych przestępców, powiązanych z działalnością klanu al-Saafi. W swojej działalności gotowi są zrobić wiele, wypełnić powierzone im zadanie.

Pfeil nächste Person Pfeil nächste Person

Pfeil nächste Person Pfeil nächste Person

Podsumowanie

Abbas

Toni

Amara

Kalila

Ewa

Latif

Kemal

Matthias Keil

Zeki

Mohammad
Al-Saafi

ISHA

Kutscha

FRANKIE

MARUF

ZAUR i Czeczeni

Obsada - sezon 1